خانه / اخبار / برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی ویژه ۲۷ هزار عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی ویژه ۲۷ هزار عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

آزمون پیشرفت تحصیلی ویژه ۲۷ هزار عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کل کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه علمی آینده سازان این آزمون پنج شنبه مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد.

دومین مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی تحت عنوان آمادگی برای امتحانات نیم سال دوم برای اعضای محترم گروه، سرگروه و هیأت مرکزی انجمن های اسلامی مدارس برای پایه های تحصیلی هشتم، نهم، دهم و سوم متوسطه شاخه نظری به صورت رایگان و هماهنگ راس ساعت ۹ صبح در ۳۲ استان،۲۹۵ منطقه و ۹۲۹ حوزه امتحانی برگزار می گردد.

آزمون پیشرفت تحصیلی از آن دسته آزمون هایی است که کاربرد زیادی در نظام آموزشی دارد. هدف اصلی این آزمون، بررسی روند رشد تحصیلی دانش آموزان در طول سال تحصیلی بوده و گزارش مستندی از وضعیت علمی دانش اموزان را در اختیار معلم و مدیر مجموعه آموزشی قرار می دهد. برونر یکی از بزرگان عرضه آموزش می گوید:«دانش آموزان همان گونه یاد میگیرند که از آن ها پرسیده می شود».

این سخن نشان می دهد پرسیدن و مهم تر از آن درست پرسیدن نه تنها موجب یادگیری می گردد، بلکه باعث تثبیت و تعمیق آموخته های دانش آموز می شود.

از جمله اهداف برگزاری این آزمون آماده سازی برای امتحانات پایان ترم، تشخیص میزان تسلط بر مباحث درسی، تشخیص نقایص یادگیری و ارائه راهکار مناسب بر اساس استفاده از تکنیک تحلیل مشق در طراحی سوالات می باشد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

پدر موشکی ایران را بهتر بشناسیم

سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم از بنیانگذاران اصلی صنایع موشکی جمهوری اسلامی ایران ...