قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار موسسه / بازدید دکتر حداد عادل از غرفه آینده سازان

بازدید دکتر حداد عادل از غرفه آینده سازان

باسمه تعالی

حضور پر رنگ و چشم گیر مؤسسه علمی آینده سازان در دوازدهمین کنگره انجمن های اسلامی دانش آموزان

غرفه محصولات مؤسسه علمی آینده سازان با طلوع آفتاب دل انگیزچهاردهمین روز از شهریورماه ۱۳۹۵ در اردوگاه شهید باهنر افتتاح شد.غرفه مورد بازدید وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای دکتر فانی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب آقای دکتر حدادعادل و دبیر کل محترم اتحادیه جناب آقای علامتی و همه شرکت کنندگان در دوازدهمین کنگره انجمن های اسلامی دانش آموزان قرار گرفت.

برگزاری نمایشگاهی از مجموعه فعالیت های مؤسسه علمی آینده سازان از جمله :
– معرفی آزمون ها در متوسطه اول و دوم
– معرفی برنامه های نه‌گانه ارزیابی دوره ابتدایی
– معرفی و توزیع مجموعه گل
– معرفی کتاب هدایت تحصیلی در پنج رشته ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ،علوم انسانی ، فنی و حرفه ای و کار و دانش
– معرفی و توزیع کتاب مدیریت زمان و برنامه ریزی
– و…

همچنین در روز دوم برنامه کنگره، برنامه ی علمی – درسی ویزه کنکوری های ۹۶ برگزار شد.
سفیران آینده : سفیران آینده متشکل از فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان است که با رتبه های خوب و درخشان به دانشگاه های سراسری ورود پیدا کرده اند . سفیران آینده در برنامه همایشی علمی – درسی که ویژه کنکوری های ۹۶ بود حضور پیدا کرده و هرکدام در رشته های مختلف (ریاضی فیزیک ،علوم تجربی و علوم انسانی ) به مشاوره و ارائه بحث پرداختند.
در لابه لای برنامه ها و زمان های آزاد نیز با ارتباط گیری فرد به فرد و مشاوره ی فردی و گروهی خدمات علمی خوب و مفیدی را به اعضای قرارگاه ملی جدید و قدیم دادند ،که خود این موضوع باعث ترغیب بیشتر اعضا به سمت مباحث علمی و دانشگاه های سراسری شد

IMG_0038

IMG_0047

IMG_0033

5 نظرات

 1. سید مصطفی عبداللهی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  مدیرعامل محترم موسسه علمی و فرهنگی آیین آینده سازان
  با سلام و احترام
  ای کاش می شد هر هفته یک تفسیر از یکی از سوره های قرآن در بخشی از سایت شما به عنوان (پیام آسمانی این هفته قرآن، یا پرلز قرآن) آورده می شد. که با تلفیق برداشتهای فیزیکی و طبیعی که در طبیعت می بینیم قابل مقایسه باشد که هر انسانی تک تک آیه ها را درک نماید. حتی می توانید جایزه مادی یا معنوی هم برای این کار برای دانش آموزان و اولیا و مربیان در نظر بگیرید. و یا اینکه از دانش آموزان و اولیا و مربیان و افراد متفرقه بخواهید که مثلاً هفته بعد فلان سوره را با برداشتهای خود با مثال طبیعی برای ما تفسیر کنید و به سایت ارسال کنید، تا بدانیم چه میزان درک کرده اید. حتی شما می توانید مثل آزمون پرلز که فهم مطالب را یاد میدهد. آزمون پرلز قرآنی هم راه بیاندازید تا هم در ایران و هم در جهان جدای از اینکه به عنوان آزمون موسسه علمی آینده سازان محسوب شود یک آزمون استاندارد بین المللی مثل تیمز و پرلز تلقی شود. حتی اگر کل سوره هم نباشد، به آیه هایی خاص از قرآن اشارت کرد که تفسیر و مثال نمایند.
  فهم پرلز قرآنی در ایران و جهان فراگیر شود.
  بعد پرلز قرآنی، که فهم از قرآن ایجاد شد، تیمز قرآنی در قالب عملکرد به دستورات آن مطرح شود.
  حتی با این سیاست پرلز و تیمز قرآنی میتوان سیاست جهانی سازی فراگیری قرآن را راه انداخت.
  حتی گاهاً در داستانهای پرلز هم میشود داستانهای قرآنی و آموزه های قرآنی به کار برد که در سطح کشور هم تک باشد.
  به منظور مثال:
  وقتی خداوند مجید در قرآن می فرماید: «آنگاه که قیامت شود از شدت صدای آن جانها به گلوگاه رسد»،
  مخاطب شاید این را درک نکند، ولی اگر ما صدای رعد برق را به طور ناگهانی مثال بزنیم یا اینکه یک هواپیمایی که با سرعت فوق العاده زیاد از بالا سرمان با صدای وحشتناک رد میشود یا صدای یک ترمز ناگهانی اتومبیل، که از شدت صدایش قلبمان از جا کنده میشود و قلبمان می ایستد و رنگمان می پرد. پس صدای قیامت چه صدایی هست که جانها به گلوگاه خواهد رسید. قلب ها متوقف خواهد شد.
  با این مثالهای طبیعی درک آیه ها برای مخاطب بهتر خواهد شد که واقعاً قیامت چیست؟ و همین طور آیه های دیگر.
  سوره های دیگر جزهای قرآن بلند هستند، شما می توانید ابتدا برای سال اول از جز سی ام شروع کنید. و بعدا آیه های دیگر و پر تکرار را از سوره های بلند دیگر با مثال طبیعی و محیطی بیان کنید.
  حال به عنوان نمونه به تفسیر انوار القرآن – نوشته: عبدالرؤوف مخلص ﴿ سوره‌ انفطار ﴾ توجه فرمایید. البته تفسیر کرده ولی مثال محیطی و فیزیکی و طبیعی در مورد آنها نزده یا کمتر زده.
  اگر این کار اتفاق بیافتد ما افراد قرآنی به جامعه تحویل میدهیم که فردا مدیران قرآنی هم خواهند شد.
  مکی‌ است‌ و داراي ۱۹ آيه‌ است‌.
  وجه‌ تسميه: اين‌ سوره‌ بدان‌ جهت‌ «انفطار» ناميده‌ شد كه‌ با اين‌ فرموده ‌حق‌ تعالي: إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ ‏كه‌ تفسير آن‌ خواهد آمد افتتاح‌ شده‌ است‌.
  سوره‌ انفطار، اولا از انقلاب‌ كوني‌اي‌ (واقع شدنی) سخن‌ مي‌گويد كه‌ در روز قيامت‌ پديد خواهد آمد سپس‌ انسان‌ ناسپاس‌ در آن‌ مورد هشدار و سرزنش‌ قرار مي‌گيرد و در نهايت‌ هم‌ علت‌ انكار منكران‌ بيان‌ مي‌شود.
  فضيلت‌ آن: نسائي‌ از جابر رضی الله عنه روايت‌ كرده ‌است‌ كه‌ فرمود: معاذ پيش‌نماز مردم‌ بود و نماز را طولاني‌ كرد. در اين‌ اثنا يكي‌ از افرادي‌ كه‌ به‌ او اقتدا كرده‌ بود، نماز خود در پشت‌ سر وي‌ را قطع‌ نموده‌ به‌ گوشه‌ مسجد رفت‌، به‌ تنهايي‌ نماز گزارد و از مسجد بيرون‌ شد. چون‌ اين‌ خبر به‌ معاذ رسيد، گفت: فلان‌، شخصي ‌است‌ منافق‌. پس‌ قضيه‌ را به‌ رسول‌ خدا‌‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم بردند. حضرت صلّی الله علیه و آله و سلّم از آن‌ شخص ‌سؤال‌ كردند كه‌ چرا نمازش‌ در پشت‌ سر معاذ را رها كرده‌ است‌؟ او گفت: يا رسول‌الله! من‌ آمدم‌ كه‌ پشت‌ سر وي‌ نماز بگزارم‌ اما وي‌ نماز را بر من‌ طولاني‌ كرد، بناچار بازگشته‌ در گوشه‌ مسجد نماز گزاردم‌ و رفتم‌ كه‌ به‌ شترم‌ علف‌ بدهم‌. پس‌ رسول‌ خدا‌‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم به‌ معاذ فرمودند: «أفتان‌ أنت‌ يا معاذ؟ أين‌ كنت‌ عن‌ سَبِّحِ اسْمَ رَبِّكَ الْأَعْلَى ‏ و وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ‏ و إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ ‏: اي‌ معاذ! آيا تو فتنه‌گري‌؟ كجا بودي‌ از خواندن‌ سوره‌هاي: سَبِّحِ اسْمَ رَبِّكَ الْأَعْلَى و وَالضُّحَى ‏ و إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ و وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَى ‏ » يعني: چرا از اين‌ سوره‌هاي‌ متوسط بر آنان ‌نمي‌خواني‌ كه‌ در كار دين‌ به‌ ملال‌ نيفتند و از نماز دلتنگ‌ نشوند زيرا اگر چنين ‌شود، از دين‌ دلتنگ‌ گشته‌ و به‌ فتنه‌ درافتاده‌اند.
  إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ ‏
  «آن‌گاه‌ كه» در هنگامه‌ برپائي‌ قيامت‌ «آسمان‌ منفطر شود» انفطار آسمان‌؛ شكافته‌ شدن‌ و از هم ‌گسستن‌ آن‌ براي‌ فرود آمدن‌ فرشتگان‌ از آن‌ است‌؛
  وَإِذَا الْكَوَاكِبُ انتَثَرَتْ ‏
  «و آن‌گاه‌ كه‌ ستارگان‌ پراكنده‌ شوند» يعني: فروريزند و متفرق‌ شوند؛
  وَإِذَا الْبِحَارُ فُجِّرَتْ ‏
  «و آن‌گاه‌ كه‌ درياها از جا بركنده‌ شوند» يعني: بعضي‌ در بعضي‌ديگر روان‌ گردند و همه‌ به‌ هم‌ راه‌ يابند به‌طوري‌كه‌ به‌ درياي‌ واحدي‌ تبديل‌ شوند و درياهاي‌ شيرين ‌با درياهاي‌ شور در هم‌ آميزد؛
  وَإِذَا الْقُبُورُ بُعْثِرَتْ ‏
  «و آن‌گاه‌ كه‌ گورها زير و زبر شود» يعني: خاك‌ گورها زير و زبر شود و مردگاني ‌كه‌ در آنها هستند، بيرون‌ آيند؛
  عَلِمَتْ نَفْسٌ مَّا قَدَّمَتْ وَأَخَّرَتْ ‏
  «هر نفسي‌، آنچه‌ را پيش‌ فرستاده‌ بود و آنچه‌ را بازپس‌ گذاشته‌ بود بداند» يعني: در آن‌ هنگام‌ نامه‌هاي‌ اعمال‌ منتشر مي‌شود و هر كس‌ آنچه‌ را از خير يا شر پيش ‌فرستاده‌ بود و آنچه‌ را كه‌ پس‌ از خود از روش‌ نيك‌ يا بد در دنيا باقي‌ گذاشته‌ بود، مي‌داند. و چنان‌كه‌ در سوره‌ قبل‌ گذشت‌، پديده‌هاي‌ ياد شده‌، در آستانه‌ قيام ‌قيامت‌ روي‌ مي‌دهد.
  يَا أَيُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّكَ بِرَبِّكَ الْكَرِيمِ ‏
  «هاي‌ اي‌ انسان» كافر «چه‌ چيز تو را در باره‌ پروردگار بخشنده‌ات‌ مغرور كرد؟» يعني: چه‌ چيز تو را فريفت‌ و غره‌ كرد كه‌ به‌ پروردگار كريم‌ و بخشنده‌ات‌ كافر شدي‌، به‌ پروردگاري‌ كه‌ بر تو در دنيا با كامل‌ كردن‌ آفرينش‌ و حواست‌ فضل‌ و بخشش‌ نمود، تو را عاقل‌ و فهميده‌ گردانيد، به‌ تو روزي‌ داد و بر تو با نعمتهايي‌كه‌ بر انكار هيچ‌ چيز از آنها قادر نيستي‌، انعام‌ گذاشت‌. برخي‌ گفته‌اند: انسان‌ را عفو خداوند جلّ جلاله مغرور كرد زيرا او انسان‌ را در اولين ‌گام‌ گناه‌ و نافرماني‌اش‌ به ‌شتاب‌ مؤاخذه‌ و مجازات‌ نكرد. نقل‌ است‌ كه‌ به‌ فضل‌بن‌عياض‌ گفتند: اگر خداوند جلّ جلاله در روز قيامت‌ تو را در پيشگاه‌ خود ايستاده‌ كند و به‌ تو بگويد: «چه‌ چيز تو را به‌ پروردگار كريمت‌ غره‌ كرد؟» در پاسخش‌ چه‌ مي‌گويي‌؟ گفت: «مي‌گويم: مرا پرده‌هاي‌ فروانداخته‌ات‌ مغرور ساخت‌ زيرا ذات‌ كريمت‌ ستار عيب‌پوش‌ است‌». در حديث‌ شريف‌ آمده‌ است‌ كه‌ چون‌ رسول‌ خدا‌‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم آيه: يَا أَيُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّكَ بِرَبِّكَ الْكَرِيمِ ‏را مي‌خواندند، مي‌فرمودند: «انسان‌ را جهلش ‌مغرور و فريفته‌ ساخت‌».
  برخي‌ از مفسران‌ در بيان‌ سبب‌ نزول‌ آيه‌ كريمه‌ گفته‌اند: اين‌ آيه‌ درباره ‌ابي ‌بن‌ خلف‌ يا درباره‌ ابي‌اشدبن‌كلده‌ جمحي‌ نازل‌ شد. ولي‌ ابن‌عباس‌رضي‌الله عنهما مي‌گويد: «مراد از انسان‌ در اينجا، وليدبن‌ مغيره‌ است‌».
  الَّذِي خَلَقَكَ فَسَوَّاكَ فَعَدَلَكَ ‏
  آري‌! اي‌ انسان‌ كافر و ناسپاس‌، چه‌ چيز تو را در باره‌ پروردگار بخشنده‌ات ‌مغرور ساخت‌؟ «همان‌ كس‌ كه‌ تو را آفريد» از نطفه‌ درحالي‌ كه‌ چيزي‌ نبودي ‌«پس‌ استوار كرد» تو را به‌ اندامهاي‌ درست‌، به‌ صورت‌ و هيأت‌ كسي‌ كه‌ مي‌شنوي‌، مي‌بيني‌ و درك‌ مي‌كني‌ «و آن‌گاه‌ تو را سامان‌ بخشيد» به‌ بخشيدن ‌قامت‌ نيكو، حسن‌ صورت‌ و تعادل‌ اعضا به‌ طوري‌كه‌ هيچ‌ تفاوتي‌ در آنها نيست‌ و مثلا چنين‌ نيست‌ كه‌ يك‌ دست‌ يا يك‌ پايت‌ از دست‌ يا پاي‌ ديگرت‌ بلندتر باشد.
  فِي أَيِّ صُورَةٍ مَّا شَاء رَكَّبَكَ ‏
  «و به‌ هر صورتي‌ كه‌ خواست» از صورتهاي‌ مختلف‌ در زيبايي‌ يا زشتي‌ «تو را تركيب‌ كرد» و اين‌ تو نبودي‌ كه‌ صورت‌ خويش‌ را تركيب‌ و انتخاب‌ كني‌. يا تو را در صورت‌ و ساختاري‌ تركيب‌ كرد كه‌ از آراسته‌ترين‌ و معتدل‌ترين‌ تركيبهاست‌.
  كَلَّا بَلْ تُكَذِّبُونَ بِالدِّينِ ‏
  آن‌گاه‌ خداوند جلّ جلاله بعد از بيان‌ نشانه‌هاي‌ قيامت‌ و بعد از برشمردن‌ نعمتهاي‌ خود بر انسان‌ و انكار و ناسپاسي‌ آنها از سوي‌ وي‌، علت‌ اين‌ انكار را كه‌ تكذيب ‌رستاخيز است‌ ذكر مي‌كند: «نه‌، چنين‌ نيست‌ بلكه‌ دين‌ را دروغ‌ مي‌شمريد» مراد از دين: دريافت‌ جزاي‌ اعمال‌ در روز قيامت‌، يا دين‌ اسلام‌ است‌. كلا: كلمه‌اي‌ است ‌براي‌ تنبيه‌ و هشدار دادن‌ به‌ آن‌ انسان‌ كافر در اين‌ مورد كه‌ پندارهايش‌ نادرست ‌است‌ و او نبايد به‌ كرم‌ خداوند جلّ جلاله مغرور شده‌ و نعمت‌ و فضلش‌ را وسيله‌اي ‌به‌سوي‌ كفر بگرداند.
  وَإِنَّ عَلَيْكُمْ لَحَافِظِينَ ‏ كِرَاماً كَاتِبِينَ ‏
  «و قطعا بر شما نگهباناني‌ گماشته‌ شده‌اند» از فرشتگان‌ كه‌ اعمال‌ و سخنانتان‌ را ثبت‌ و ضبط مي‌كنند «كه» آن‌ فرشتگان‌ نگهبان‌ «نويسندگاني‌ گرامي‌‌قدرند» پس‌ شما نيز بايد قدر و حرمت‌ ايشان‌ را نگاه‌ داريد و با ارتكاب‌ اعمال‌ زشت‌ و گفتن ‌سخنان‌ ناپسند، به‌ آنها بي‌حرمتي‌ نكنيد.
  يَعْلَمُونَ مَا تَفْعَلُونَ ‏
  «آنچه‌ را مي‌كنيد، مي‌دانند» يعني: شما روز جزا را دروغ‌ مي‌شماريد در حالي‌كه‌ فرشتگان‌ خداوند جلّ جلاله بر شما گماشته‌ شده‌اند و اعمال‌ شما را مي‌نويسند تا روز قيامت‌ در برابر آنها مورد محاسبه‌ قرار گيريد و آن‌ فرشتگان‌ هر چه‌ را كه‌ مي‌كنبد مي‌دانند و مي‌نويسند پس‌ چيزي‌ از اعمال‌ شما بر ايشان‌ پنهان‌ نمي‌ماند. در حديث‌ شريف‌ به‌ روايت‌ ابن‌عباس‌ رضي‌الله عنهما آمده ‌است‌ كه‌ رسول‌ خدا‌‌ صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمودند: «إن‌ الله‌ ينهاكم‌ عن‌ التعري‌، فاستحيوا من‌ ملائكة‌ الله‌ الذين‌ معكم‌، الكرام ‌الكاتبين‌، الذين‌ لا يفارقونكم‌ إلا عند ثلاث‌ حالات: الغائط، والجنابة‌، والغسل‌، فإذا اغتسل‌ أحدكم‌ بالعراء فليستـتر بثوبه‌ أو بجرم‌ حائط، أو ببعيرة: خداوند جلّ جلاله شما را از برهنه ‌شدن‌ نهي‌ مي‌كند پس‌ از فرشتگان‌ خداوند جلّ جلاله كه‌ همراه‌ شما هستند حيا كنيد؛ از آن‌ نويسندگان‌ گرامي‌قدري‌ كه‌ از شما جدا نمي‌شوند مگر در سه‌ حالت: رفتن ‌شما به‌ قضاي‌ حاجت‌، حالت‌ جنابت‌ و حالت‌ غسل‌ و چون‌ يكي‌ از شما در فضايي ‌باز غسل‌ مي‌كند، بايد خود را با جامه‌ خويش‌، يا به‌ پناه‌ ديواري‌، يا به‌ شتري‌ استتار كند».
  إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِي نَعِيمٍ ‏ وَإِنَّ الْفُجَّارَ لَفِي جَحِيمٍ ‏
  «بي‌گمان‌ ابرار» يعني: مؤمنان‌ راستيني‌ كه‌ كار نيك‌ انجام‌ مي‌دهند و در تمام‌ كارهاي‌ خويش‌ تقوي‌ را مد نظر داشته‌ و از خداي‌ عزوجل‌ پروا مي‌كنند؛ «در نعمت‌اند» يعني: در نازونعمت‌ بهشتي‌ قرار دارند«و بي‌گمان‌ فجار» جمع‌ فاجر است‌. يعني‌ كفاري‌ كه‌ شريعت‌ الهي‌ را ترك‌ كرده‌اند «در دوزخند» بنابراين‌، مراد از «فجار» كفارند و اين‌ خطاب‌، مرتكبان‌ گناه‌ كبيره‌ را شامل‌ نمي‌شود.
  يَصْلَوْنَهَا يَوْمَ الدِّينِ ‏
  «در روز جزا وارد آن‌ مي‌شوند» يعني: اين‌ كفار فجار در روز جزايي‌ كه‌ منكر آن‌ بودند، وارد دوزخ‌ مي‌شوند و در كام‌ شعله‌هاي‌ سركش‌ آن‌، سختي‌ها مي‌چشند وعذابها مي‌بينند. امام‌ رازي‌ نقل‌ كرده‌است‌ كه: «سليمان‌بن‌عبدالملك‌ خليفه‌ اموي ‌عازم‌ مكه‌ بود و در راه‌ مكه‌ از مدينه‌ مي‌گذشت‌ پس‌ در ديداري‌ كه‌ با ابوحازم‌ داشت‌، به‌ وي‌ گفت: فرداي‌ قيامت‌ قرار گرفتن‌ در پيشگاه‌ خداوند جلّ جلاله چگونه ‌است‌؟ ابوحازم‌ گفت: اما نيكوكار؛ او همانند شخص‌ سفركرده‌اي‌ است‌ كه‌ از سفر نزد خانواده‌اش‌ برمي‌گردد و اما بدكار پس‌ او همچون‌ برده‌ گريزپايي‌ است‌ كه‌ نزد مولاي‌ خويش‌ آورده‌ مي‌شود. راوي‌ مي‌گويد: سليمان‌ گريست‌ و سپس‌ گفت: اي ‌كاش‌ مي‌دانستم‌ كه‌ خداي‌ سبحان‌ با ما چه‌ مي‌كند؟! ابوحازم‌ گفت: اين‌ كار ساده‌اي‌ است‌؛ عملت‌ را بر كتاب‌ خداوند جلّ جلاله عرضه‌ بدار، آن‌ وقت‌ مي‌داني‌ كه‌ او با تو چه‌ خواهدكرد. سليمان‌ گفت: اين‌ توصيه‌ تو در كجاي‌ كتاب‌ خدا جلّ جلاله آمده ‌است‌؟ ابوحازم‌ گفت: إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِي نَعِيمٍ ‏ وَإِنَّ الْفُجَّارَ لَفِي جَحِيمٍ ‏. سليمان ‌گفت: در اين‌ صورت‌، رحمت‌ خداوند جلّ جلاله در كجاست‌؟ ابوحازم‌ پاسخ‌ داد: إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِيبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِينَ ‏: بي‌گمان‌ رحمت‌ خداوند جلّ جلاله به‌ نيكوكاران‌ نزديك ‌است‌» «اعراف‌/۵۶».
  وَمَا هُمْ عَنْهَا بِغَائِبِينَ ‏
  «و از آن‌ غايب‌ نيستند» يعني: دوزخيان‌ فاجر كافر، هرگز براي‌ ساعتي‌ هم‌ از دوزخ‌ جدا نشده‌ و از آن‌ دور نمي‌شوند و عذاب‌ آن‌ بر آنان‌ سبك‌ نمي‌شود بلكه ‌براي‌ ابد در آن‌ به‌سر مي‌برند.
  وَمَا أَدْرَاكَ مَا يَوْمُ الدِّينِ ‏ ثُمَّ مَا أَدْرَاكَ مَا يَوْمُ الدِّينِ ‏
  «و تو چه‌ داني‌ كه‌ روز جزا چيست‌؟ باز چه‌ داني‌ كه‌ روز جزا چيست‌؟» تكرار سؤال ‌براي‌ بزرگ‌ نمودن‌، تفخيم‌ شأن‌ و هولناك‌ نماياندن‌ قيامت‌ است‌.
  يَوْمَ لَا تَمْلِكُ نَفْسٌ لِّنَفْسٍ شَيْئاً وَالْأَمْرُ يَوْمَئِذٍ لِلَّهِ ‏
  «روزي‌ است‌ كه‌ كسي‌ براي‌ كسي‌ هيچ‌ اختياري‌ ندارد؛ و در آن‌ روز، فرمان‌ از آن‌ خداوند است» يعني: هيچ‌ كس‌ ـ هر كه‌ باشد ـ اختيار رساندن‌ چيزي‌ از منفعت‌ را در روز قيامت‌ براي‌ كس‌ ديگري‌ ندارد و در آنجا جز خداوند جلّ جلاله پروردگار عالميان‌، هيچ‌ كس‌ نيست‌ كه‌ حكمي‌ صادر كند يا كاري‌ انجام‌ دهد. و هر چند كار در دنيا نيز چنين‌ است‌ ولي‌ مراد اين‌ است‌ كه‌ در آخرت‌ كسي‌ در امر فرمانروايي‌ با حق‌ تعالي‌ كشمكش‌ نمي‌كند و او در اين‌ روز هيچ‌ كس‌ را مالك‌ چيزي‌ از امور نمي‌گرداند چنان‌ كه‌ در دنيا مالك‌ آن‌ گردانيد. در حديث‌ شريف‌ آمده‌است: «اي ‌بني‌هاشم‌! خويشتن‌ را از دوزخ‌ برهانيد زيرا من‌ از جانب‌ خدا جلّ جلاله براي‌ شما صاحب‌اختيار چيزي‌ نيستم‌». يعني‌ نمي‌توانم‌ به‌ شما نفعي‌ برسانم‌.
  و من الله التوفیق
  انشاء الله

 2. عالی بود!
  خدا بر پدر و مادرت رحمت بی کران عطا کند سید مصطفی عبداللهی.

  آیه های آخری واقعاً به شدت ترساننده هست!

  «و تو چه‌ داني‌ كه‌ روز جزا چيست‌؟ باز چه‌ داني‌ كه‌ روز جزا چيست‌؟» تكرار سؤال ‌براي‌ بزرگ‌ نمودن‌، تفخيم‌ شأن‌ و هولناك‌ نماياندن‌ قيامت‌ است‌.
  «روزي‌ است‌ كه‌ كسي‌ براي‌ كسي‌ هيچ‌ اختياري‌ ندارد؛ و در آن‌ روز، فرمان‌ از آن‌ خداوند است»
  خدا به داد ما برسد!!! واقعا اگر هر روز حداقل یک بار قیامت یادمان بیافتد گناه نمیکنیم. شاید سالی یکبار هم یادمان نیفتد!!!

  من نمی دانستم قیامت این اندازه به شدت هولناکه!

 3. بسم الله الرحمن الرحیم
  الحمدلله رب العالمین
  با عرض سلام و ادب به محضر شریف حجت الاسلام آیت الله حاج آقای حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی
  حاج آقا بنده به عنوان یک معلم کوشا و با تجربه در زمینه تدریس و تعلیم و تربیت در مملکت عزیزم ایران، از اندوخته ها و تجربه های سالها دوران معلمی ام به نظرات جدیدی رسیده ام که اگر قابل بدانید بنده آن را طرح می کنم، امید آن می رود اول از طرف باری تعالی حضرت حق جل جلاله مورد قبول افتد، بعد از ناحیه شما بزرگواران مکتب تعلیم و تربیت اسلامی و دینی.
  بنده همیشه عادت دارم بدون حاشیه حرفهایم را بزنم. لذا قبلاً جسارت بنده را در وضوح بیانم ببخشید.
  حاج آقای عزیز! در کشورهای پیشرفته و کشوری مثل ژاپن از اکثر دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان در زمینه تولید اختراع، فرهنگسازی اختراع و مسئولیت‌پذیری استفاده میکنند. از همان ابتدا شیوه درست زندگی کردن را، آموزش عملی، به دانش آموزان می دهند. در کشوری مثل ژاپن هیچ مدرسه ای مستخدم ندارد چون دانش آموزان به نوبت باید حیاط، کلاس، سرویس بهداشتی و… را باید تمیز کنند.
  معلمان کشور ژاپن از همان اول ابتدایی به دانش آموزان تعلیم می دهند که کشور ما نفت، گاز و منابع طبیعی ندارد، لیکن شما دانش آموزان باید یاد بگیرید که از الان کار کردن و مسئولیت پذیرفتن را یاد بگیرید. اما در کشور ما دانش آموز ما می داند نفت، گاز، منابع طبیعی و ناز پدر و مادر وجود دارد و تازه اکثراً بعد از اتمام دوران دبیرستان و دانشگاه وارد بازار کار می شوند. پس این می شود تفاوت بین ما و ژاپن. آموزش و پرورش کشور ما باید از زیربنا دانش آموز را مسئول پذیر و کارآ بار بیارد. دانش آموز تنبل و بی مسئولیت، مدیران و کارمندان نالایق و بی مسئولیت و خودخواه فردای جامعه خواهد بود.
  با توجه به اخبارهایی که در زمینه آموزش و پرورش کشورمان داریم و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص خرید پایان نامه دانشجویی و… و با توجه به اینکه شما در جمع برخی از مسئولان و کارمندان موسسه علمی آینده سازان فرموده بودید که آرزو دارم روزی برسد که حداقل یک یا چند تا از اختراعات دانش آموزان موسسه علمی آینده سازان را در پرونده موسسه ببینم و هم اینکه منبع درآمدی باشد برای این موسسه و اتحادیه، حال نظر اصلی خود را بیان می دارم.
  حاج آقا! اگر ما خواهان این باشیم که شاگرد راهنمایی و دبیرستان ما بتواند خودش اختراع کند، به حتم توقع مان از این قشر بیشتر است، چون این دانش آموزان به خصوص دبیرستانی ها از لحاظ آموزشی به هیچ جا لینک نیستند. چون اختراعات و کشفیات، دانشِ، دانشگاهی را می طلبد و دانش آموزان از آن بی بهره اند، از طرفی دانشجویان هم باید پایان نامه ها، تزها، مقاله ها، پروپوزال و… را باید خودشان با زحمت انجام دهند. بین این دو قشر دانش آموز و دانشجو باید لینکی صورت گیرد، تا دانشجو با نیروهای زیاد بتواند از دانش آموز خدمت بگیرد و دانش آموز از راهنمایی های علمی او بهره مند گردد، تنها در این صورت هست که دانش آموز می تواند در کنار دانشجو اختراع و کشف نماید.
  بنده مثالی در این باب می آورم:
  اگر هر دانشجو فرضاً با ده تا دانش آموز اعضای اتحادیه و یا دانش آموزان نخبه یا ممتاز هر مدرسه و استان و شهری بتواند پایان نامه ها، مقاله ها، و… را مدیریت کند، هر دو قشر به نتیجه مطلوبی خواهند رسید. مثلاً برای نوشتن یک پایان نامه یا مقاله حداقل خواندن صد تا صد و پنجاه تا از مقاله های خارجی و داخلی نیاز است. اگر ده نفر، هر کدام با راهنمایی ها دانشجو و به صورت موضوعی بیست مقاله از اینترنت سرچ کنند و مطالعه کنند و هر کس چکیده خود را بنویسید و به دانشجوی پژوهشگر بدهد. هر دانش آموز ۲۰ تا مقاله خوانده است. حال هر دانش آموز، یا دانش آموزان دیگر، مقاله یا پایان نامه دانشجو را با رایانه تایپ کند، بعد شکل درج کنند، شکل را مثلاً با فتوشاپ و سایر نرم افزارهای گرافیکی تنظیم و تهیه و روتوش کنند، بعد عده ای با پاور پوینت اسلاید این مقاله و پایان نامه را برای کنفرانس دفاع و… آماده کنند، بعد بیارند به شکل کتاب، پایان نامه یا مقاله را در آخر بنویسند.
  این نحوه آماده سازی پایان نامه ها و مقاله های یک دانشجو با مدیریت دانشجو و به کمک دانش آموزان، عین تهیه یک روزنامه دیواری است که یک معلم پرورشی، مثل دانشجو، مدیریت می کند و بقیه دانش آموزان کلاس مطالب را گردآوری میکنند.
  این نحوه آموزش، پرورش دهنده پژوهشگر هست!
  دانش آموز را باید پژوهشگر پرورش دهیم تا بتواند دست به اختراع و اکتشاف بزند.
  دانش آموزان چون در سنین بلوغ هستند و سنی هستند که باید رشته تحصیلی دانشگاهی و کار در آینده اشان را باید انتخاب کنند، لذا خیلی با شوق و رغبت و غرور به دنبال این کارها خواهند بود. مثل کار تیمی روزنامه دیواری که هر تیمی سعی می کنند تا روزنامه دیواری آنها مطالب شان، تصویرشان و… از هر لحاظ بهتر باشد.
  دانش آموزان را براساس پایه ها و رشته های تحصیلی می توان با پایه ها و رشته های تحصیلی دانشجویان کل کشور لینگ داد. حتی می توان به عنوان یک درس، در مدارس به عنوان درس اجباری برای دانش آموز این برنامه را تعریف کرد، حتی می توان مثل یک برنامه طرح و کاد از این طرح (دانش آموز پژوهشگر) استقبال کرد.
  حاج آقا! از آنجا که دیگر مراکز و مدارس های غیرانتفاعی و… نمی توانند به اندازه مدیریت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در این طرح مثمر ثمر باشند، لذا این طرح را برای شما عرض کردیم تا انشاءالله راه حلی در این زمینه باشد.
  حاج آقا! البته شاید در اجرای این سیاست آموزشی بتوان بین انجمن اسلامی دانشجویی و انجمن اسلامی دانش آموزی لینکی انجام داد تا بتوان راحت تر به دانش آموزان و دانشجویان مخترع و مکتشف دست یافت. اگر چپی ها و راستی ها در این جریان باشند مثل جهاد دانشگاهی و… شاید لینک بین دو انجمن دانش آموزی و دانشجویی کار دشواری باشد و یا اصلا این لینک صورت نگیرد. اما به قول شما عزیز بزرگوار! که فرمودید ما نه چپی هستیم و نه راستی! ما فقط حزب الله هستیم، اگر هم این لینک به صورت مذکور انجام نگیرد. راه هایی دیگری هم هست که از طریق اتحادیه و موسسه علمی آینده سازان بتوان این لینک را بین دانش آموز و دانشجو انجام داد. با انجام این لینک های پایان نامه ای و مشاوره و پژوهش همزمان دانش آموز و دانشجو، می توان حق الزحمه ای هم از دانشجو اخذ نمود و یک منبع درآمدی هم عاید موسسه و اتحادیه کرد.
  در شهر تهران حوالی میدان انقلاب مراکزی هستند که به صورت تقلبی پایان نامه و… می فروشند که با تاکیدهای رهبر معظم انقلاب اسلامی انشاء الله جمع گردد؛ ولی مراکزی هم هستند که قانونی به دانشجویان در سلسله مراتب پژوهش هایشان توسط اساتید مجرب دانشگاه های دولتی به صورت استاد راهنما در قبال اخذ حق الزحمه ای از دانشجویان، منبع درآمد حلالی هم دارند، که در کار پایان نامه نویسی و مقاله نویسی و… دانشجو، به دانشجو راهنمایی و مشاوره می دهند و در تهیه نوع مقاله ها آنها را یاری می دهند حداقل برای رشته های کارشناسی ارشد ۲ میلیون تومان پول اخذ می کنند. و برای رشته های دکترا و فوق دکترا ۳ تا ۷ میلیون تومان بسته به مدت زمان و نیازهای پژوهشگر.
  حال همین کار را آینده سازان و اتحادیه انجام دهد. هم منبع درآمد حلال با استفاده از اساتید مجرب دانشگاه ها که تمام دانشجویان به استاد راهنما بودن آنها اطمینان کنند و مراتب پژوهش خود را توسط یک منبع مطمئن با استفاده از دانش آموزان پژوهشگر انجام دهند. که در این صورت دانشجو پژوهش خود را به ریاست استادان راهنمای دانشگاههای معتبر کشور، به سلامتی انجام داده، پولش هدر نرفته، دانش آموزان هم استفاده بردند، یک درآمد حلالی هم نصیب استاد و موسسه شده است. و نهایتاً مقاله ها و پایان نامه ها ممتاز تبدیل به اختراعات و کشفیات می شوند انشاءالله.
  البته در این کار نیاز به یک مدیریت و برنامه ریزی دقیق هست. که هر استان، شهرستان، شهر و منطقه، دانش آموزان (ممتاز یا غیر ممتاز) هر کلاس درس را با دانشجویان همان منطقه لینک دهد.
  دانشجویان امروز، دانش آموزان دیروزند، دانش آموزان امروز هم دانشجویان فردا هستند.
  باید دانش آموز و دانشجو با هم فعال شوند.
  موسسه علمی آینده سازان چند تا ساختمان دارد و می تواند فقط کل دانشجویان مراجعه کننده تهرانی را، برای مشاوره و انجام پایان نامه های تحقیقی و پژوهشی در مسیر صحیح و برنامه ریزی شده خدمت رسانی کند و درآمد حلالی را هم نصیب این مرکز نماید.
  مرکز آموزشی و پژوهشی و تحقیقی که هم مورد اعتماد مقام معظم رهبری باشد و هم دیگر اقشار ملت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

200-125 | 100-105 | 300-101 | 300-475 | 300-135 | 70-533 Microsoft | vce MB2-703 | 300-208 | 300-115 | 1Z0-333 | 300-206 | 810-403 | 200-125 | 70-410 | 100-105 | 300-320 | 300-135 | 70-483 | 642-998 | 70-483 | MB6-702 | EX300 | 642-998 | 70-410 | 70-417 | 300-070 | 200-105 | 70-534 | 810-403 | 300-206 | 200-125 | 100-105 | 300-101 | 300-320 | 300-135 | 200-310 | 300-070 | 70-417 | 70-410 | 642-998 | EX300 | MB6-702 | 640-911 | 70-697 | 300-085 | 300-208 | 300-115 | 200-125 | 100-105 | 300-101 | 300-320 | 300-135 | 200-310 | 300-075 | 400-101 | 210-060 | 210-260 | 210-065 | 70-980 | CISSP | 400-051 | 640-911 | 70-697 | 300-085 | 300-208 | 300-115 | 1Z0-333 | 300-206 | 810-403 | 70-534 | 70-483 | 200-105 | 300-070 | 70-417 | 70-410 | 642-998 | EX300 | MB6-702 |