خانه / سامانه پرسش و پاسخ موسسه علمی آینده سازان

سامانه پرسش و پاسخ موسسه علمی آینده سازان

راهکاری برای کمتر خوابیدن  

  RSS

mohammad1380
کاربر جدید
عضو شده: 5 ماه  قبل
پست ها: 1
۱۱/۱۰/۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ  

با سلام.

کسی میتونه راهکاری برای افزایش ساعت مطالعاتی ارائه بده

مـلا اینکه چطور بع ا ظهر ها نخوابیم وشب ها هم خواب آلود نباشیم

 

ویرایش شده:5 ماه  قبل

پاسخنقل قول
علی موسوی
کاربر جدید
عضو شده: 7 ماه  قبل
پست ها: 1
۱۳/۱۰/۱۳۹۵ ۱:۲۸ ب.ظ  

به نقل از جام نیوز "چرت هایی به کوتاهی 6 دقیقه (درصورتی که 5 دقیقه طول نکشد که به خواب بروید) می تواند حافظه را بهبود بخشیده و افراد را در حل مسائل کاراتر سازد.

چرت های روزانه متشکل از خواب هایی با طول موج کوتاه است که یادگیری واقعی را افزایش می دهد. پیمایش ها نشان می دهد که بالغ بر 80 درصد مردم یکبار در هفته چرت می زنند که ممکن است برای جبران کمبود خواب باشد (که رایج  ترین دلیل است) یا آمادگی برای نخوابیدن یا برای لذت.  چرت هایی که بین 2 و 3 عصر (قبل از اینکه خواب آلود شویم) اتفاق می افتد عملکرد و هشیاری را بهبود می بخشد."

داشتن چرتهای 6 دقیقه ای یک مهارت است و با تمرین کردن میتوان این تمرین را انجام داد. برای چرتهای 6 دقیقه ای به رختخواب نروید و روی صندلی یا سر روی میز چرت بزنید.

ویرایش شده:5 ماه  قبل

پاسخنقل قول
aryan7
کاربر جدید
عضو شده: 1 ماه  قبل
پست ها: 1
۰۴/۰۲/۱۳۹۶ ۹:۳۵ ب.ظ  

در کنار خواب شبانه گاهی اوقات بدن انسان دچار حالت هایی می شود که سرانجام آن خواب آلودگی در طول روز خواهد بود. اگر شما هم دچار مشکل خواب آلودگی هستید و از دست خود کلافه شده اید بهتر است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و طبیعی ترین راه های درمان خواب آلودگی را فرا بگیرید.

** برنامه ریزی برای خوابیدن یکی از مهمترین کارهایی است که بسیاری آن را نادیده می گیرند. داشتن یک برنامه درست برای خواب می توان خواب آلودگی شما را تا حد بسیاری کاهش دهد. برای مدت یک هفته دقیقا در یک نقطه و در یک ساعت خاص بخوابید. همچنین سعی کنید در یک ساعت خاص نیز از خواب بیدار شوید. این حرکت به شما کمک می کند بدنتان را به زمانی مشخص عادت داده و دیگر دچار خواب آلودگی نخواهید شد.

** یک خواب میان روز راهی دیگر برای کنترل خواب آلودگی است. استراحت و خواب میان روز نباید بیش از 20 دقیقه طول بکشد زیرا خواب بیشتر از این مدت می تواند باعث کسلی و بهم خوردن تایم خواب شبانه شود. برای خواب عصر می توانید از موسیقی های آرام نیز استفاده کنیدزیرا در این شرایط احساس آرامش بیشتری در بدن شما وجود خواهد داشت.

** یکی از دلایل مهمی که باعث خواب آلودگی میشود کم آبی بدن است. سعی کنید در طول روز به میزان کافی آب بنوشید. همچنین نوشیدن یک لیوان آب پس از بیدار شدن از خواب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید زیرا پس از خواب طولانی بدن آب خود را از دست می دهد و نوشیدن یک لیوان آب میزان زیادی از آن را به بدن باز می گرداند.


پاسخنقل قول
  
در حال کار

لطفا ورود یا ثبت نام