فراخوان ثبت نام در دومین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

اسفند, ۱۳۹۶ بدون نظر اخبار و رویدادها

تیتر: فراخوان ثبت نام در دومین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

دومین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای ویژه دانش آموزان پایه دهم و یازدهم متوسطه در سال ۱۳۹۷ برگزار می شود. پس از برگزاری نخستین دوره المپیاد سواد رسانه ای در سال ۱۳۹۶ در ایران و همچنین برگزاری رویداد بین المللی IMLO 2018 در کشور مالزی که با حضور برگزیدگان مدال طلای المپیاد ملی ایران و مشارکت دانش آموزان برگزیده مالزیایی در حال برگزاری است؛ باشگاه سواد رسانه ای اقدام به برگزاری دومین دوره المپیاد نمود.
نخستین مرحله ی این رویدادِ سه مرحله ای در قالب آزمونی تستی، در تاریخ جمعه ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴ به صورت همزمان در حوزه های امتحانیِ اعلام شده در شهرهای مشخص شده برگزار می شود. برگزیدگان مرحله نخست در قالب آزمونی تشریحی در تیر ماه ۹۷ به رقابت می پردازند. در انتها تیم نهایی برگزیدگان مرحله دوم در قالب اردویی چند روزه در مرداد ماه ۹۷ رقابت کرده و مدالهای طلا، نقره و برنز را از آنِ خود می نمایند. برگزیدگان مدال طلا به عنوان تیم ایران در دومین المپیاد بین المللی سواد رسانه ای (IMLO 2019) که در یکی از کشورهای خارجی برگزار می گردد شرکت خواهند نمود.
سوالات مرحله اولِ این آزمون بر اساس سرفصلهای کتاب درسیِ تفکر و سواد رسانه ای طراحی می شود و برای مطالعات تکمیلی دو کتاب دیگر به نامهای «۱۵۰ هشتگ نهضت سواد رسانه ای» نوشته دکتر سیدبشیر حسینی و حسین حق پناه و همچنین کتاب «سواد رسانه» نوشته «محمد محمدی» برای این رویداد مدنظر قرار گرفته است که این کتابها از طریق سایت باشگاه سواد رسانه ای و همچنین سایت سبد سواد رسانه به نشانیِ savadresane.ir برای خرید پستی قابل دریافت می باشد.
دانش آموزان علاقه مندِ پایه دهم و یازدهم می توانند با مراجعه به سایت باشگاه سواد رسانه ای به نشانیِ IMLC.ir نهایتا تا تاریخ ۲۰ فروردین ۹۷ نسبت به ثبت نام در این رویداد بین المللی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دانش آموزان بایست در حین ثبت نام اطمینان حاصل نمایند که حداقل یکی از حوزه های امتحانی در نزدیکی محل سکونتشان قرار دارد. ضمن اینکه به تدریج بر تعداد حوزه های امتحانی این رویداد کشوری افزوده خواهد شد که محل این حوزه های جدید از طریق سایت اطلاع رسانی باشگاه سواد رسانه ای به اطلاع خواهد رسید.
گفتنی است این رویداد توسط باشگاه سواد رسانه ای ایران و با حمایت اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزی، موسسه آینده سازان، بسیج سازمان صداوسیما، مجتمع آموزشی پژوهشی آوینی، سازمان فضای مجازی سراج، مدرسه هنر و رسانه آینه، موسسه فرهنگی آموزشی هدایت میزان، موسسه فرهنگی آموزشی تزکیه، موسسه مسیر، موسسه هنروما و همچنین دبیرخانه بین المللی المپیاد IMLO برگزار می شود.