دانشمند ناسا از وجود سفینه موجودات فضایی در حلقه‌های زحل خبر می‌دهد!

فروردین, ۱۳۹۷ بدون نظر نجوم و فضا

دانشمند ناسا از وجود سفینه موجودات فضایی در حلقه‌های زحل خبر می‌دهد!

یکی از مهندسان سابق ناسا چند وقتی است که با مطرح کردن ادعاهایی در مورد وجود سفینه موجودات فضایی با ابعادی بسیار بزرگ، در میان حلقه‌های سیاره زحل، خبرساز شده است.

دکتر نورمن برگران (Norman Bergrun)، یکی از مهندسان شناخته‌شده سابق سازمان فضایی ‌ناسا (NASA)، ادعا کرده است که سفینه فضایی غول‌پیکری متعلق به موجودات فضایی در منظومه شمسی وجود دارد و این وسیله در حلقه‌های سیاره زحل پنهان شده است!

البته برگران گفته که این سفینه موجودات فضایی تنها وسیله پرنده فرازمینی موجود در منظومه ما نیست و در اطراف سیاراتی مانند اورانوس، نپتون و مشتری هم چنین فضاپیماهایی وجود دارند؛ با این حال صحبت‌های این فرد سرشناس که به عنوان یکی از شکارچیان معروف یوفو یا همان اشیا ناشناس پرنده شناخته می‌شود، به همینجا ختم نشده‌اند و برگران ادعا کرده که فضاپیمای بیگانه زحل انرژی این جرم آسمانی شگفت‌انگیز را تخلیه می‌کند و به این روش پیشرفته‌تر می‌شود!

دانشمند ناسا از وجود سفینه موجودات فضایی در حلقه‌های زحل خبر می‌دهد!

نورمن برگران

سفینه موجودات فضایی اطراف زحل مدت‌هاست که در منظومه ما قرار دارد!

این کارشناس سابق ناسا از سال ۱۹۸۶ و با انتشار کتابی به اسم «سازندگان حلقه‌های زحل» (Ringmakers of Saturn) چنین ادعاهای عجیبی را مطرح کرده و همواره گفته است که فضاپیماهای موجودات فرازمینی مدت‌هاست که در منظومه خورشیدی ما در حال تکثیر هستند و تجهیزاتشان پیشرفته‌تر می‌شود.

از طرف دیگر نمی‌توان به راحتی از کنار صحبت‌های برگران گذشت، چرا که به علاوه برنده شدن جایزه‌های زیادی از مسابقات علمی و مهندسی مختلف، این دانشمند خدمات زیادی به سازمان فضایی ناسا کرده و با خلاقیت خود باعث پیشرفت بسیاری از برنامه‌های موشکی و هوافضای این آژانس شده است.

صحبت‌های برگران در مورد موجودات فضایی و واکنش مخاطبان

می‌توان گفت که از زمان انتشار کتاب برگران افراد زیادی در سراسر جهان بوده‌اند که از صحبت‌های او انتقاد کرده‌اند و بسیاری می‌گویند که ادعاهای این شخص بیش از حد دور از ذهن و غیرمنطقی هستند.

با این وجود، اخیرا با انتشار ویدیویی از برگران در کانال جنجالی “SecureTeam10” یوتیوب انتقادهای بیشتری متوجه این دانشمند برجسته شده است و دلیل این اتفاق هم به خود کانال نام برده مربوط می‌شود؛ اعتبار SecureTeam10 مدت‌هاست که به خاطر انتشار ویدیوهای ساختگی یوفو زیر سوال رفته و به نظر می‌رسد که ادعاهای برگران هم به نوعی دچار تاثیرات منفی این اعتبار از دست رفته شده است.

در ویدیو مربوط به سفینه موجودات فضایی زحل، برگران می‌گوید که در میان حلقه‌های این جرم آسمانی اشیا استوانه‌ای بزرگی وجود دارند که به نظر نوعی سیستم تخلیه دود در آن‌ها تعبیه شده است! در داخل کتاب سازندگان حلقه‌های زحل هم گفته شده که در علاوه بر تسخیر ششمین سیاره منظومه شمسی توسط فرازمینی ‌ها، ممکن است که حلقه‌های زیبای اطراف زحل هم توسط این سفینه‌های فضایی بیگانه به وجود آمده باشند.

دانشمند ناسا از وجود سفینه موجودات فضایی در حلقه‌های زحل خبر می‌دهد!

همانطور که اشاره شد، این اظهارات برای بسیاری از اعضای جوامع بیش از حد علمی تخیلی و توهم‌انگیز به نظر می‌رسند، اما جالب است بدانیم که شکارچیان یوفو توجه خاصی به انتقادهای متوجه برگران ندارند و معتقدند که به احتمال قوی، در زمان همکاری این مهندس برجسته در پروژه‌های سری فضایی ناسا و شرکت لاکهید مارتین، برگران مدارک و شواهد محکمی را دیده است که مبنای ادعاهای عجیب او شده‌اند.

البته با اینکه تنها نبودن نسل بشر در تمامی جهان به هیچ وجه دور از ذهن به نظر نمی‌رسد، سکونت فرازمینی ها در اطراف سیاره زحل که با توجه به ابعاد فوق‌العاده بزرگ کیهانی، عملا بیخ گوش سیاره زمین به حساب می‌آید هم چندان منطقی نیست. از طرف دیگر، با توجه به سوابق برگران و ویدیوها و اسناد مختلف موجود در فضای مجازی که به نوعی واقعی بودن موجودات فضایی را ثابت می‌کنند، عده‌ی زیادی هستند که نمی‌توانند صحبت‌های این دانشمند سرشناس را نادیده بگیرند؛ شما چه نظری دارید؟!