اسفند, ۱۳۹۶ No Comments مقالات, مقالات علمی, مقالات مشاوره ای

اولین گام پیشنهادی درگیر کردن کودک با هنرهای خلاق و گویا نظیر طراحی و نقاشی است. این فعالیت ها نیازمند این هستند که کودک در مکانی نشسته و برای مدت زمانی که مشغول انجام این فعالیت است، تمرکز کند. حتی می توان تعداد فعالیت ها در این زمینه را نیز به مجسمه سازی و کوبلن دوزی گسترش داد. بعضی از کودکان در انجام این این نوع از فعالیت ها بسیار مشتاق هستند، بنابراین می توان با گذاشتن مدل هایی همچون هواپیما یا ماشین جلوی آن ها این فعالیت ها را برای آن ها جذاب تر نیز کرد. از نمونه های دیگر این فعالیت ها می توان به نجاری و ساختن یک رشته مهره اشاره کرد.
راه دیگری که در افزایش قدرت تمرکز کودکان پیشنهاد شده است، گوش دادن به داستان است. از کودک خود بخواهید تا به یک داستان ضبط شده گوش فرا دهد و آن را برای شما توضیح دهد. این کار را می توان با توجه به سن کودک و میزان رشد او به روش های مختلف انجام داد.
سومین گام در خصوص افزایش قدرت تمرکز در کودک، فراهم کردن پازل و جدول های مخصوص به گروه سنی مناسب است. حل کردن جدول و مرتب کردن پازل قدرت تمرکز و توجه در کودک را تقویت کرده و افزایش می دهد. به ویژه حل جدول کودک نسبت به کلمات و نظم و ترتیب دهی در او را افزایش می دهد.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *