سرعت اینترنت جهان در سال ۲۰۱۷ ، ۳۰ درصد بیشتر شده است

دی, ۱۳۹۶ بدون نظر علم و دانش

سرعت اینترنت جهان در سال ۲۰۱۷ ، ۳۰ درصد بیشتر شده است

سرعت اینترنت جهان در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با گذشته، ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. سنگاپور نیز با حفظ جایگاه قبلی، سریعترین اینترنت جهان را دارد.

امروزه دیگر خبری از مودم‌های دایل آپ نبوده و سرعت اینترنت کشورهای مختلف، روز به روز در حال افزایش است. اخیرا نیز Speedtest.net در جدیدترین گزارش خود، از افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی خبر داده و می‌گوید میانگین سرعت دانلود به ۴۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت اینترنت موبایل به ۲۰ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

اطلاعات منتشر شده توسط این وب‌سایت معتبر نشان می‌دهد سنگاپور با سرعت دانلود ۱۵۳.۸۵ مگابیت بر ثانیه، سریعترین اینترنت جهان را دارد. پس از آن نیز ایسلند با سرعت ۱۴۷.۵۱ مگابیت بر ثانیه، هنگ کنگ با سرعت ۱۳۳.۹۴ مگابیت بر ثانیه و کره جنوبی با سرعت ۱۲۷.۴۵ مگابیت بر ثانیه در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار می‌گیرند. سرعت ۷۵.۹۴ مگابیت بر ثانیه‌ای آمریکا و لیتوانی نیز این کشورها را در رتبه یازدهم قرار داده است.

در رابطه با سرعت دانلود اینترنت موبایل، نروژ با ۶۲.۶۶ مگابیت بر ثانیه در جایگاه اول قرار دارد. بعد از آن نیز هلند، ایسلند و سنگاپور، به ترتیب با سرعت‌های ۵۳.۰۱، ۵۲.۷۸ و ۵۱.۵ مگابیت بر ثانیه در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. Speedtest می‌گوید آمریکا با سرعت دانلود ۲۶.۳۲ مگابیت بر ثانیه، در جایگاه چهل و چهارم است که یک پیشرفت نسبت به رتبه چهل و هفتم در سال گذشته محسوب می‌شود. در این بخش، ایران در جایگاه شصت و هفتم قرار گرفته است.