اسفند, ۱۳۹۶ No Comments مقالات, مقالات روانشناسی, مقالات مشاوره ای

در سال های نزدیک به هجده سالگی فرزندتان باید بداند چگونه خرید کند، غذا بپزد، تمیز و مرتب باشد و پول پس انداز کند. شما والدین چندسالی را صرف آموزش فرزندتان کرده اید و او اکنون باید مسئولیت اموری از منزل را برعهده بگیرد. اگر فرزندتان نمی تواند از ماشین لباس شویی استفاده کند یا غذا درست کند، تقصیر با اوست؟
او شاید ناتوانی ها و ضعف های خود را نداند، اما شما باید از ضعف های او مطلع باشید، درغیراین صورت نمی توانید فرزندتان را برای زندگی در دنیای واقعی آماده کنید. شما نقاط ضعف و قوت فرزندتان را می دانید. آن ها نیز باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند. به فرزندتان یاد بدهید چطور پولش را پس انداز و خرج کند. در هفته یک بار او را به خرید بفرستید و بودجه ی خانواده را در اختیارش قرار دهید.
مسئولیت شستن لباس ها را به او واگذار کنید تا او کار کردن با ماشین لباس شویی را بیاموزد و بعدها بتواند به تنهایی لباس هایش را بشوید. طی روزهایی که در منزل حضور ندارید، انجام کارهای خانه را به فرزند نوجوان تان واگذار کنید. شما می توانید به شیوه های مختلف مهارت های مهم زندگی را به فرزندتان بیاموزید و به او کمک کنید از انجام مسئولیت هایش لذت ببرد.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *