مدیرعامل موسسه: هدف علم، برای زندگی بهتر است و آنچه دانش آموزان باید فرابگیرند کاربردی کردن علم در زندگی است.

آبان, ۱۳۹۶ بدون نظر آینده سازان, اخبار و رویدادها

مدیرعامل مؤسسه علمی آینده سازان: هدف علم، برای زندگی بهتر است و آنچه دانش آموزان باید فرابگیرند کاربردی کردن علم در زندگی است.

به گزارش روابط عمومی موسسه،ارشاداستعدادی مدیرعامل مؤسسه علمی آینده سازان به عنوان سخنران آیین اختتامیه سومین جشنواره (علم برای همه) در برج میلاد ابتدا با توجه به زلزله اخیر این ضایعه و فاجعه ی مهم را خدمت ملت بزرگ ایران،مردم غیور کرمانشاه و غرب کشور تسلیت گفتند.
همچنین به مناسبت رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به حاضران در جلسه عرض تسلیت داشتند.
مدیرعامل موسسه ابتدا با توجه به برگزاری این جشنواره در هفته علم، از مزیت های این جشنواره که می توان یکی پرداختن به موضوع خانواده،تحکیم بنیان خانواده و تقویت فعالیت های تیمی و خانوادگی در عرصه ی علمی و آموزشی نام برد اشاره کردند.
یکی دیگر از مزیت هایی که این جشنواره داشت پرداختن به ترویج فعالیت های علمی،تفکر خلاق و تقویت روحیه پژوهشی در بین آحاد جامعه بود.از دیگر مزیت ها جامعه ی هدفی بود که این جشنواره به خودش اختصاص می داد که در نوع خودش بی نظیر بود،به نوعی که همه‌ی اقشار جامعه،همه‌ی گروه های سنی،اصناف و اقشار یک جامعه می توانستند در این جشنواره حضور داشته باشند و ایده های خودشان را ارائه بدهند. خلاقیت های خودشان را تقدیم بکنند و تولیداتی که در عرصه ی عمومی علمی یا در موضوع اختصاصی جشنواره دارند را به جایی عرضه کنند و در یک همچین جشنواره ای حضور فعال داشته باشند و از این حیث این جشنواره خودش قابل تقدیر و یک جشنواره ی بی نظیری بود.

استعدادی گفت:مردم ایران اسلامی دو شاخصه ی اصلی دارند،یکی بحث اسلامیت است و دیگری ایرانی بودن.
دین ما، دین عقل و اخلاق و علم است،دینی که به شدت به بحث علم و دانش و یادگیری علم و ترویج علم تاکید دارد.نکته دوم ایرانی بودن ماست،یک تمدن بزرگ،تمدنی که برگرفته از یک فرهنگ ناب است.

مدیرعامل موسسه باتوجه به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کردند که همیشه کتاب و کتابت، قلم و علم و دانش با مردم ایران قرابت داشته و عجین بوده و همیشه مردم در بحث علم آموزی و تولید علم زبانزد و سرآمد بوده اند.

ارشاد استعدادی در بخش دیگری از سخنانشان گفتند: مؤسسه علمی آینده سازان به جهت اینکه در رسالت خودش ترویج امیدعلمی،تفکر خلاق و تقویت روحیه پژوهشی برایش موضوعیت دارد،و باتوجه به مزیت هایی که از جشنواره برشمرده شد،از این جشنواره حمایت کرد و حضور فعال پیدا کرد.

در بخش پایانی مدیرعامل موسسه خطاب به جوانان و دانش آموزان حاضر در جلسه گفتند: ما در عرصه ی علم آموزی و کاربرد سازی علم نیاز به گفتمان سازی و بصیرت بخشی داریم. باید به مرحله ای برسیم که این فاصله ایجاد شده بین علم و زندگی را کم بکنیم و علم را کاربردی کنیم. علم را برای زندگی بهتر اختصاص دهیم چرا که هدف اصلی علم،برای زندگی بهتر است.لذا ما باید در جهت یادگیری و آموزش علم برای زندگی بهتر بکوشیم.
کاربردی کردن علم برای زندگی یکی از اهدافی است که ما باید آن را دنبال کنیم و دانش آموزان ما باید به آن بپردازند و به ویژه بحث فلسفیدن کودک و نوجوان جهت لذت بردن از امر آموزش و موضوع مطالعه و یادگیری از مواردی است که باید به آن پرداخت.

در بخش دیگری از آیین اختتامیه خانم آقابابایی دبیر سومین جشنواره گزارشی را ارائه نمودند.
خانم آقابابایی گفت: جشنواره در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار شد.
از ۴سال تا ۶۰ سال در این جشنواره شرکت کردند.نقاشی و داستان علمی_تخیلی با ۱۴۰ اثر ارسالی از هر کدام بیشترین شرکت کننده را داشته و بازی های رایانه‌ای با ۱۲ اثر ارسالی کمترین مخاطب را در این جشنواره به خودش اختصاص داده است.
در پایان آیین اختتامیه با حضور دکتر ارشدی معاون موزه علوم و فناوری ایران و دکتر میرزایی عضو هیئت علمی مؤسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران از کمیته علمی، داوران و منتخبین سومین جشنواره علم برای همه تقدیر و جوایزی به رسم یادبود به آنها اهدا شد.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *