اسفند, ۱۳۹۶ No Comments اخبار و رویدادها, نهضت سواد آموزی

جلسه هم اندیشی بررسی راهکار های برگزاری آزمون های سواد آموزی با استفاده از ظرفیت های برون سپاری هم اکنون در سالن جلسات این سازمان برگزار شد .

نشست هم اندیشی بررسی راه کار های برگزاری آزمون ،تصحیح اوراق امتحانی با استفاده از ظرفیت های برون سازمانی با حضور باقرزاده رئیس این سازمان و استعدادی رئیس موسسه علمی آموزشی آینده سازان و نمایندگان هر دو دستگاه از استان های ایلام ، لرستان ، کرمان ،خراسان رضوی و گیلان در سالن جلسات سازمان برگزار شد .

گفتنی است این نشست تخصصی به منظور گفتگو و هم اندیشی با مسئولان ستادی و استانی موسسه علمی آموزشی آینده سازان ،برای طراحی فرآیند اجرای آزمایشی واگذاری ارزشیابی پایانی دوره های سواد آموزی به بخش غیر دولتی و اتخاذ سازو کارهایی برای  اجرای  اثر بخشتر سنجش سواد آموزی از طریق استفاده از  فرصت های برون سازمانی در استان های کشور با هدف تعمیق یادگیری در بین سواد آموزان تشکیل شده است .

باقرزاده رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور، ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به مهمانان و اعضای حاضر در نشست بیان کرد: نهم اسفند ماه  روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان  نام گذاری شده است ،به عقیده و باور من ،مخاطبان بالقوه و سواد آموزان و افراد شرکت کننده در دوره های سواد آموزی  مصرف کنندگان ما هستند و این تکلیف و وظیفه ی  سازمان نهضت سواد آموزی هست که به عنوان یک نهاد خدمت رسان اجتماعی حقوق آنها را رعایت نموده و با لحاظ نمودن ویژگی ها و نیاز های آنان اقدام به ارائه خدمات سواد آموزی و فراهم نمودن فرصت های برابرو کیفی آموزش سواد برای آنها بنماید .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد اموزی افزود :فلسفه این جلسه با سیاست ها و برنامه های بالادستی سواد آموزی نظیر سند ملی ریشه کنی بی سوادی نیز همخوانی داشته و هم راستا به اهداف و سیاست های توصیه شده در آن است .

وی ادامه داد : در سند ملی ریشه  کنی بی سوادی  ۱۲ چرخش سیاستی ،مدیریتی و برنامه ریزی پیش بینی شده است که سه محور آن یعنی حرکت از برنامه ریزی ملی به برنامه ریزی استانی ، عبور از تصدی گری دولتی به سمت برون سپاری و حرکت از مدیریت دولتی به سمت استفاده از ظرفیت های غیردولتی و مردم نهاد در مدیریت و  اجرای برنامه های سواد آموزی ،با اهداف این جلسه هم خوانی  دارد.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *