گام هایی برای داشتن ذهنی مثبت

مرداد, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات, مقالات انگیزشی

سلامتی شما دقیقا به همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. سلامت ذهن و روان شما نیز به همان اندازه­ای است که ذهن خود را به جای شیرینی­های ذهنی با پروتئین­ های ذهنی تغذیه کنید. اما برای دریافت این پروتئین­ ها چه کنیم؟

  1. کتاب و مطالب آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید. ذهن را با اطلاعات و ایده هایی که موجب تعالی و شادمانی می شود و شما را نسبت به خود و آرزوهای تان مطمئن می­سازد، تغذیه کنید.
  2. در اوقات فراغت و پیاده روی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش کنید که موجب بهتر اندیشیدن و عملکرد مثبت می­شود.
  3. فیلم­ها و برنامه­های تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا کنید. حتی می توانید فیلم­های آموزشی که در شبکه های مجازی قرار می­دهند در برنامه های روزانه خود قرار دهید. این کار به شما حس بهتری نسبت به خود و زندگی خواهد داد.
  4. عادت های سلامتی مفید در خود ایجاد کنید. غذاهای سالم و مغذی میل کنید. همواره کم و متعادل بخورید. این کار تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات شما خواهد داشت.
  5. تصمیم بگیرید به طور منظم ورزش کنید. حداقل ۲۰۰ دقیقه در هفته را به این کار اختصاص دهید. این کار برای شما احساس شادمانی و سلامتی بیشتر و در عین حال فشار روانی کمتری به همراه خواهد داشت. این را بدانید از عوامل زمینه ساز احساسات منفی، عادت ­های مضر سلامتی، خستگی، نرمش نکردن و کار و تلاش بی رویه است. در زندگی به دنبال تعادل باشید.
  6. در زندگی از خود انتظارات مثبت داشته باشید. با این کار می توانید شخصی مثبت اندیش شوید و زندگی مثبت تری داشته باشید.
  7. انتظارات شما پیش بینی شما از آینده خودتان است آن چیزی که با اطمینان منتظره اش هستید و به احتمال زیاد به آن دست خواهید یافت. انتظارات توسط شما انتخاب می­شود پس بهترین ­ها را انتخاب کنید و انتظار موفقیت داشته باشید. نتیجه توقع انتظارات مثبت و خوب، ناامیدی کمتر در زندگی است.

اقتباس: مرکز مشاوره دانشگاه تهران

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *